"Hasičský dětský den pořádáme každý rok. Letos jsme na Splávku už po sedmačtyřicáté. Návštěvnost je vždycky slušná, navíc letos vyšlo parádně počasí," pochvaloval si velitel domamyslických hasičů Milan Hrubý.

Útulný areál v okrajové části Prostějova nabízel vyžití zvláště pro děti. "Je to tady super. Nemusíme mít strach, že děti vběhnou pod auto. My si dáme pivko nebo něco z udírny a prcci se tu vyřádí," komentovala prostředí Splávku jedna z mnoha maminek.

Našlapaná tombola byla vyprodaná za čtvrt hodiny.

"Měli jsme 109 cen od našich přátel a partnerů. Jsme za to rádi, že mají hasiči z Domamyslic dobré jméno. Letos jsme oslavili 120 let a musíme říct, že společně s dneškem dopadlo vše velice dobře," uzavřel Milan Hrubý.

Techniku ukázali profesionální hasiči z Prostějova, zásah v podobě vyproštění zraněného z auta předvedla jednotka z Žešova. Požární útok natrénovali mladí hasiči SDH Domamyslice a diváci jej ocenili.

PŘIDEJTE SE K HASIČŮM

SDH Domamyslice nabírá nové členy do mládežnických soutěžních družstev. Rodiče, kteří zvažují, do jakého kroužku dát své dítě, mají možnost přihlásit potomka do jednoho ze sportovních družstev SDH Domamyslice.

"Máme zájem o děti ve věku od 7 do 17 let. Trénujeme jednou týdně, ve čtvrtek od 16.30 v Domamyslicích za novou zbrojnicí. Zájemci se mohou přijít podívat a domluvit," vzkazuje vedoucí mládežnických družstev Nikola Dominiková.

Informace na tel: 776 803 122