Muži z Prostějova, kteří bojují s ohněm, budou mít za tyto peníze tři nové dýchací přístroje. Další, čtvrtý kus, si ale koupí už ze své vlastní pokladny. Bylo na čase, vždyť hasiči dosud používali čtyři podtlakové přístroje vyrobené v sedmdesátých letech.

„Nové přístroje nám jednoznačně chybějí. Ty staré jsou těžké a mají pouze poloviční kapacitu zásoby vzduchu,“ postěžoval si velitel čety vrahovické jednotky sboru dobrovolných hasičů Miroslav Vantuch. To však není jediná slabina starých zařízení. „Staré dýchací přístroje jsou podtlakové, mají nižší stupeň ochrany hasiče,“ doplnila Zdeňka Richterová z odboru kanceláře starosty města Prostějova. U nových přístrojů už podle ní nebude hrozit hasičům nebezpečí vdechnutí škodlivin.

„Nové aparáty ale nebudeme mít tak brzy. Zkrátka úřední šiml zase zařehtal a budeme proto čekat,“ varoval Vantuch. Velitel dál nastínil, že vše okolo přístrojů bude muset posuzovat výběrová komise a na aparáty bude vypsáno výběrové řízení. „Budeme rádi, když nové dýchací přístroje budou na sboru do konce roku,“ podotkl Vantuch. Staré aparáty však ve sběru neskončí. „Dva si necháme a dva dáme hasičům v Žešově,“ informoval Vantuch.