Ve 14.05 hodin se ve Vrchoslavicích a dalších obcích šestnáctého požárního okrsku rozezněly sirény. Z otevřených vrat hasičských zbrojnic vyjížděla do deštivého sobotního odpoledne blikající auta, aby se dostavila na místo vyhlášení námětového cvičení ve vrchoslavické sokolovně.

Kromě místních, do Vrchoslavic už po dvanácti minutách od vyhlášení poplachu, dorazila jednotka ze sousedních  Němčic nad Hanou.

„Po Němčických přijížděli hasiči z Nezamyslic, Vitčic, Tištína, Doloplaz, Dobromilic, Pivína, Obědkovic a Víceměřic, “ vyjmenoval Deníku pořadí sborů Květoslav Špaček. Na námětové cvičení simulující požár kotelny sokolovny tak dorazily všechny oslovené sbory.

Regionálního kola v Prostějově se zúčastnily stovky tanečníků.
VIDEO: Prostějovskou sportovní halu roztančily stovky tanečníků

Po nástupu, vedoucí cvičení Josef Janečka, rozdělil hasiče do skupin. „Tématem cvičení jsou tři úkoly. Nejdříve z požáru v kotelně vynést raněné osoby. Poskytnutí první pomoci zraněným, druhá část námětu, probíhá v sále sokolovny,“ vysvětlil obsah cvičení velitel šestnáctého okrsku Vladimír Kyselák.

„Posledním tématem jsou vodní zdroje a jejich využití,“ dodal dlouholetý němčický hasič Vladimír Kyselák. „Jsem rád, že byla pro námětové cvičení vybrána naše sokolovna. Ukázalo se, že teoreticky zpracované postupy, které pro případ ohrožení máme, se v praxi projevily jako funkční,“ sdělil Deníku dlouholetý starosta TJ Sokol Vrchoslavice a současně pověřený správce sokolovny Daniel Svačina. (adp)

Pohádku Princezna ze mlejna předvedly děti z Pivína divákům ve Vrchoslavicích. 7.4. 2019
První pivínská štace zamířila do Vrchoslavic