„Určit ze všech přihlášených pouze 25 finalistů v kategorii nejprofesionálněji provedených zásahů a stejný počet preventivních a výchovných akcí z celé České republiky bylo díky vysoké úrovni přihlášených sborů velmi těžké," uvedl člen odborné poroty Pavel Káčer.

Celkem v anketě, která se letos vyhlašuje už pošesté, soutěžilo 143 účastníků.

Finalisté, kteří se umístí na 1. až 3. místě, mohou získat finanční a věcné prostředky, díky kterým si výrazně posílí a zlepší své hasičské vybavení.

„My jsme moc rádi, že jsme se dostali až do finále ankety," uvedla členka SDH Určice Lenka Sosíková. „A tak bychom chtěli povzbudit všechny, kdo nám fandí, aby nám poslali své hlasy. Těšíme se, že vyhrajeme, to by bylo výborné," dodala.

Hlasovat pro své favority mohou všichni. Až do poledne 15. října je to možné dvěma způsoby: prostřednictvím hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz , nebo zasláním hlasovací sms ve znění hasici mezera SSM5 na telefonní číslo 9007706.

Bližší informace nalezenou všichni zájemci na stránkách ankety www.adhr.cz

Mezi vítěze bude podle organizátorů rozděleno rekordních 1 750 000 korun a věcné prostředky k zásahu v hodnotě 600 tisíc korun.