„Stěhování probíhalo pomocí takzvané Brodilky, což je nákladní automobil Tatra, který pomáhá hasičům při evakuaci osob a materiálu při povodních a právě tu jsme používali na převoz všech věcí. Stěhování probíhalo postupně, věcí bylo opravdu hodně, ale vše se dobře zvládlo,“ popsala přesun do nového velitelka konické stanice Kateřina Dostálová s tím, že se zatím seznamují s prostorem.

Nová stanice profesionálních hasičů v Konici

Skvělé místo pro výcvik

„Jsme tady opravdu spokojení. Je to velká změna oproti staré stanici. Hlavně prostorem, kdy jsme ve staré budově měly příliš malé garáže a nebylo tam místo na některé druhy výcviků, tady je to všechno mnohem větší. Celý areál se dá využívat k výcviku nejen našich příslušníků, ale i členů dobrovolných jednotek z okolí “ doplnila Kateřina Dostálová.

Vypadá to, že konickým hasičů v novém vůbec nic nechybí. Jen si musí zvyknout na větší vzdálenost od centra města. Nyní, když je potřeba něco koupit, je to mnohem složitější. Podle slov velitelky je to právě jen o zvyku a organizaci práce. Nákup materiálu a dalších věcí se musí zkrátka naplánovat a udělat předem.

Proběhlo i seznámení členů výjezdových posádek záchranné služby z Konice s místem pro přistání vrtulníku, které se v areálu nachází. Záchranná služba jej může kdykoli použít a to i v případě, že jednotka nebude na stanici.

Chystají Den otevřených dveří

V bývalé stanici v současné době nikdo nesídlí, ale měli by zde najít útočiště místní dobrovolní hasiči.

„Nám skončila nájemní smlouva ke konci roku. V objektu by měla být místní dobrovolná jednotka, která odtud vyjížděla s námi. Její další využití je záležitostí města Konice.“ dodala Kateřina Dostálová s tím, že na nové stanici připravují den otevřených dveří pro veřejnost.

„Rádi dáme lidem možnost, aby si naše zázemí prohlédli. Konkrétní datum a čas zatím nemám. Můžu ale prozradit, že připravíme prohlídku celé budovy a i spoustu aktivit pro nejmenší návštěvníky. O termínu konání budeme včas informovat,“ pozvala na závěr velitelka Dostálová.