Ta dosud přebývá v centru města a při výjezdech míří z garáží technika přímo na nejrušnější křižovatku ve městě. To se ale má změnit, už během letoška by totiž hasiči mohli přestěhovat své vybavení do zcela nové budovy na jižním okraji města.

"Zhotoviteli bylo předáno staveniště v 12. září loňského roku. Předpokládaná doba realizace je 360 dní, takže by se hasiči měli letos na podzim stěhovat do nového objektu," sdělila velitelka konických hasičů Kateřina Dostálová.¨

Dodala také důvody, z jakých se hasiči na novou budovu těší. Zdaleka přitom nejde jen o umístění mimo centrum Konice. "V nové stanici budou mít hasiči odpovídající garáže pro výjezdovou techniku, lepší zázemí pro údržbu věcných prostředků a vybavení a prostory pro odbornou a fyzickou přípravu. Jednodušší bude i výjezd hasičů na komunikaci," řekla.


Stavba nové hasičské zbrojnice byla zahájena loni na podzim. Při té příležitosti se v místě stavby, nedaleko konických rybníků, sešli nejen hasiči či stavaři ale také představitelé kraje. I on totiž do budovy investoval.

"Kraj dal ze svého rozpočtu 1 mil. korun na projektovou dokumentaci. Ostatní je záležitostí státu a města Konice. Nová hasičská zbrojnice znamená jednak lepší podmínky pro výkon služby příslušníků HZS a také zvýšení bezpečnosti obyvatel regionu Konicka," uvedla mluvčí kraje Kamila Navrátilová.

Novou hasičskou zbrojnici si pochvaluje i starosta města František Novák. Především v ní vidí potvrzení toho, že profesionální hasiči z Konice jen tak nezmizí.

"Hlavně si slibujeme, že zde už hasiči zůstanou, za což jsme moc rádi. Měli jsme totiž obavy ze zrušení. Takhle zůstanou zachované dojezdy a tudíž i bezpečí obyvatel a jejich majetku," uvedl starosta.

Postavením nové zbrojnice se vyřeší i problém se zázemím pro konické dobrovolné hasiče. Ti dosud sídlí v prostorech Sokolovny, vznikem nové budovy se jim však stanice ve Hřbitovní ulici uvolní.