„Počasí vychází, bezva atmosféra a nadšení mezi pořadateli tak snad přijede i hodně týmů a diváků,“ pochvaloval si v přípravné fázi závodů velitel SDH Vladimír Lecián.

A přání se stalo skutečností. Na závod dorazilo devětadvacet požárních družstev. „Závodí se na dvě béčka, klasický útok,“ sdělil deníku další z organizátorů závodů Josef Janečka. Noční závody začaly s blížící se tmou o půl desáté večer. V upraveném a dokonale připraveném areálu TJ Sokol 1946 proběhl večer se skvělou podívanou. Nechyběly speciality z udírny, steaky,  grilované hermelíny a samozřejmě pivo.

„Pro znalce, laiky i bývalé hasiče je velkým zážitkem pozorovat, už dnes zcela běžnou techniku narážení vody do savic, v průhledné nádrži. Díky ní, silnějšímu výkon strojů, sníženému průměru hadic, elektronickým terčům a v neposlední řadě také poctivému tréninku hasičů, se bez problémů daří celý útok zvládat v časech pod dvacet vteřin. Docílit takových časů bylo před čtvrtstoletím tak nepředstavitelné, jako překonat rychlost světla. Vývoj jde dopředu i v požárním sportu,“ hodnotí současné výkony zapálený hasič Miloš Navrátil.

Nejlepší čas, neuvěřitelných 15:08 sekund, tím i prvenství v druhém ročníku Vrchoslavské pohárovky, patří mužstvu z Hodějic. Zlato v kategorii ženy putovalo do Dětkovic z Vyškovska. (adp)