„Na podzim loňského roku jsme požádali ministerstvo školství o zařazení střední školy do rejstříku škol a školských zařízení. Naši žádost úředníci nejprve zamítli. Poslali jsme dovolání ministryni Daně Kuchtové a po přezkoumání žádosti jsme na konci června letošního roku obdrželi kladné rozhodnutí,“ uvedla ředitelka nyní již Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Jistota Marie Turková.

První třídy otevře střední škola až příští rok. Termín pro podání přihlášek je totiž pro všechny střední školy stejný a na jaře ještě o osudu žádosti nebylo rozhodnuto.

„V Prostějově sice jedna speciální střední škola je, ale ne pro vozíčkáře. Děti s tímto handicapem po ukončení základní školy nemají kde pokračovat ve studiu,“ poznamenala Turková.

V září příštího roku budou moci děti studovat obory jednoleté a dvouleté praktické školy. Nepřijdou ovšem o rehabilitaci a možnost stravování. „Každý typ školy může trvat o rok déle. Učivo lze rozmělnit podle potřeb a schopností studentů,“ vysvětlila Turková.