Hodnotící komisaři tedy posoudili rovnou stovku alkoholických drinků namíchaných podle vlastní fantazie.

„Časový limit pro přípravu pěti porcí alkoholického long drinku je sedm minut. Podmínkou byla dosud nezveřejněná receptura,“ uvedl Milan Soukup, ředitel Středního odborného učiliště obchodního v Prostějově, které soutěž pořádá. Na přípravu long drinků dohlíželi profesionální rozhodčí České barmanské asociace.

Techničtí komisaři hodnotili způsob předvedení, dodržení receptury, časového limitu a práci s pomůckami, degustační komisaři zase chuť, aroma a vzhled nápoje.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že vzhledem k počtu minulých ročníků a velkému množství soutěžících bude obtížné vymýšlet nové receptury, opak je pravdou.

„Stále je z čeho čerpat. Na trhu se pořád objevují nové produkty a je na barmanovi, aby našel vhodnou kombinaci,“ řekl degustační komisař Jan Pokorný.

Na pohled atraktivní výrobu míchaných nápojů zhlédly v průběhu soutěže stovky lidí. Podívat se přišli spolužáci a rodinní příslušníci soutěžících i celé třídy některých prostějovských škol.

„Lidi před sebou jsem moc nevnímala a komisaře v zádech jsem měla spíš hodného, takže tréma moc velká nebyla. Tipů na drink jsem měla několik, nakonec jsem vybrala z těch, které se dají namíchat ve stanoveném limitu,“ prohlásila Lenka Orálková, která v Hanáckém poháru s drinkem Jarní rosa hájila barvy pořádajícího učiliště.