Na šestnáctém ročníku festivalu tisícovkám diváků během slunečního víkendu zazpívala další známá jména tuzemské scény jako Petr Kolář, Petra Janů, či Jitka Zelenková. Zpestřením pak byly soubory z Indie, Ukrajiny, či Litvy.

„Mně osobně se nejvíc líbilo travesti show Screamers. Jejich repertoár znám, protože se na ně poměrně často chodím podívat v Olomouci. Šla jsem proto více méně na jistotu. I když byl nedělní program na čele s Karlem Gottem také zajímavý, vrcholem pro mě byla sobota,“ poznamenala Petra Gajdošová, která se společně se svojí matkou přijela na slavnosti podívat z Olomouce.

„Je to už podruhé, co jsme si do Náměště přijeli poslechnout muziku. Loni se nám tu líbilo, tak jsme sluneční víkend využili i letos,“ pokračovala.

Malí návštěvníci si zase na své kromě kolotočů a jiných atrakcí přišli například i na koncertu Dády Patrasové.

„Bylo to moc hezké. Dáda zpívala písničky, které znám,“ ostýchavě řekla malá Renáta Koupilová.

Její rodiče zase jako nejlepší vystoupení vyzdvihli velice úspěšný koncert Karla Gotta, kterého doprovázel Orchester Pavla Borovce.

Letošní ročník si pochvalovali také organizátoři.

„Jsem velice rád, že nám krásně vyšlo počasí. Návštěvníci tak byli spokojení a velice vstřícní,“ řekl Ladislav Dobeš z pořadatelské agentury Gong.

„Dobrá nálada panovala nejen mezi diváky, svá vystoupení si užili také interpreti a na konci vždy přidávali. Karel Gott, na kterého koncertě se potkaly všechny generace, dokonce přidával pětkrát. Za celých šestnáct let bylo Karlovo vystoupení navíc prvním, kdy umělce obecenstvo ocenilo potleskem ve stoje,“ dodal.