"Hraje se na čtyři endy na dvou drahách. Týmy jsou sestaveny z amatérských hráčů v počtu čtyř až šesti lidí bez rozdílu pohlaví. První turnaje jsme začali hrát v roce 2018, loni se kvůli covidu nehrálo a tak se jedná reálně o třetí ročník, i když je to už čtyři roky," informoval Jan Zatloukal, ředitel Sportcentra DDM Prostějov, které celou akci organizačně zajišťuje.

Prostějovský vánoční jarmark. Ilustrační foto
Stánky na náměstí se neotevřou. Prodejci mohou jít na tržnici

Na první pohled jednoduchý sport má svoje záludnosti. "Není jednoduché poslat kámen tam kam by člověk chtěl. Vím přesně jak to chci, ale většinou jede úplně někam jinam," smála se například náměstkyně primátora Milada Sokolová, která byla členkou týmu Modří ptáci.

K metání kamenů používali účastníci různé styly. Někteří se nebáli při odhozu položit na břicho, další si nechávali zapřít nohu od týmových parťáků a jedna hráčka vypouštěla kámen otočena k metě zády.

"Hlavní je zábava. Samozřejmě, že vyhrát by chtěl každý, ale lidé se u toho dobře baví a to je hlavní," uzavírá Jan Zatloukal s tím, že další turnaj je naplánován na pátek 17. prosince. Přihlásit se může každý, kdo si chce zasoutěžit a pobavit se.

Podstavec, na kterém stála do podzimu 2017 lokomotiva 310.127 zlikvidovaly bagry. 1.12. 2021
Mašinka se k nádraží už nikdy nevrátí. Podstavec zlikvidovaly bagry