Velký sál podniku se totiž zaplnil stoly, které překypovali čerstvým ovocem původem z Afriky. Nechyběl Láhevník, dračí ovoce, ale také jackfruit, tedy plod o délce dobrých třicet centimetrů.

Zájemci si však mohli ochutnat a posléze zakoupit a odnést i známější ovoce - třeba ananas či banány. Brzy však poznali dva rozdíly oproti ovoci ze supermarketů: v chuti i balení. Vše se totiž prodávalo bez obalu.

"Opět se ukazuje, že lidé mají zájem zkusit něco nového a zajímají se i o to, co jí," uvedla za organizátory Jitka Nadymáčková.

Sama právě obsluhovala stolek s dračím ovocem, hned vedle hromady litchi a desítek maracují.

"Vždy se snažím na tuto událost připravit nějakou novinku. Tentokrát je to anonna, chutí trochu připomínající hrušku, z Ugandy. Stejně tak tu máme nově osm druhů exotického koření," dodala k akci, která do H-Clubu nalákala nemálo lidí.

Přitom bylo vidět, že někteří mají s akcí zkušenosti a jdou najisto. Kromě malých nádob si totiž přinesli i celé bedny a košíky na rozličné ovoce.

"Je to super akce, některé ovoce neznám, tak jsem zvědavá, jak bude chutnat. Je skvělé, že je přímo dovezené z míst, kde roste," pochvalovala si Soňa Holíková, která se synem prohlížela vystavené ovoce. Odpoledne pak program doplnilo třeba jeho grilování.