„Nemáme přímo statut sportovní školy, ale nabízíme žákům rozšířenou výuku tělesné výchovy. Od čtvrtého ročníku se žáci specializují na tenis, lední hokej nebo na sportovní gymnastiku,“ uvedl ředitel školy Roman Pazdera.

Přístavbu tělocvičny financuje prostějovská radnice. Nebudou ji využívat jen žáci, sportovní kluby a veřejnost. Téměř denně v ní bude trénovat mládež z prostějovského oddílu sportovní gymnastiky.

„Nároky na výkonnost a nářadí, na němž se cvičí, se neustále zvyšují. Podmínky pro trénink gymnastů jsou ve městě čím dál lepší. Chyběl nám jen prostor pro prostná, který teď získáme v přístavbě,“ informoval Miloš Musil, předseda prostějovského oddílu sportovní gymnastiky, jehož členové sbírají medaile na evropských i světových šampionátech.

„V současné době děláme obložení tělocvičny. Montujeme na zdi dřevotřískové desky potažené koženkou a vyplněné molitanem. Budou tlumit nárazy a krýt topení pod okny,“ vysvětlil Roman Kunert.

Výstavbou kotelny přímo ve škole v místě výměníkové stanice ušetří Domovní správa Prostějov jako investor nemalé peníze. Část dodávek tepla z kotelny na sídlišti Hloučela se totiž na cestě do školy ztrácela.

„Na sídlišti zůstanou ze čtyř dřívějších jen dvě kotelny. Výstavba nové kotelny ve škole se všemi doplňkovými pracemi stála jedenáct milionů korun,“ vyčíslil investici ředitel Domovní správy Vladimír Průša.