Kvartáni chtějí zatraktivnit svůj rodný kraj.

"Vadilo nám tvrzení mnoha lidí, že se v jejich okolí nenachází nic zajímavého. Připravili jsme tedy naučnou stezku s šestnácti zastaveními po celém mikroregionu Střední Haná. Zastavení byla vybrána tak, aby se návštěvníci mikroregionu dozvěděli o zajímavostech přírodního, kulturního a historického charakteru mikroregionu," říkají jednohlasně Aleš s Matoušem s tím, že stezku je možné absolvovat pěšky nebo na kole.

Vysoké teploty táhnou lidi k vodě. Výjimkou nebyla ve středu ani pláž U Vrbiček na plumlovské přehradě. 20. 7. 2022
VIDEO: Vedra táhnou k vodě. U Vrbiček vládne pohoda

Za razítka mohou výletníci dostat zajímavé ceny.

"Ve třech infocentrech mikroregionu, v Němčicích nad Hanou, Kojetíně a Tovačově, si každý, kdo bude chtít stezku absolvovat, vyzvedne brožurku. Do ní bude sbírat razítka z jednotlivých zastavení. Po sesbírání všech ´kontrolek´ v infocentru odevzdá ústřižek ke slosování," vysvětlují sourozenci jednoduchý systém s tím, že stezka ´Letem středem Hané´ by měla oslovit především rodiny s dětmi.

"Pro děti bude sbírání razítek na jednotlivých zastaveních jistě motivující, dospělí zas ocení nové informace o regionu. Vyhledávali jsme je často v místních kronikách. Dozví se také, jak se chovat odpovědně k přírodě i celé planetě," uzavírají autoři a iniciátoři celého projektu.

Mikroregionální hra ´Letem středem Hané´ byla spuštěna v polovině června a potrvá až do 30. září letošního roku.