Jak jako první informoval Olomoucký REJ, Pavel si svoji současnou manželku Evu bral na olomoucké radnici.

Psal se rok 2004 a Petr Pavel a Eva Zelená se rozhodli vzít. Jako místo, kde složí manželský slib, si vybrali radnici v Olomouci.

Petra Pavla navštívila ve volebním štábu Danuše Nerudová
Jak volili Olomoučané? V některých částech poslali dál Pavla s Nerudovou

„Ano, poznávám se na fotografii. Tehdy mi bylo 45 let,“ komentovala oddávající a tehdejší náměstkyně primátora za ODS Marcela Hanáková jeden ze snímků z olomoucké obřadní síně.

Fotografie zveřejnila Eva Pavlová na Instagramu. Připojila datum 9. prosince, bez letopočtu.

Na v těchto dnech jeden z nejsledovanějších manželských párů v Česku si už oddávající nepamatuje.

„Svateb bylo opravdu hodně. Že mi právě tato svatba neutkvěla v paměti znamená, že to byla kultivovaná svatba, která se nijak nevymykala,“ ohlédla se Marcela Hanáková. . „Život je náhoda,“ podotkla.

O prezidentovi České republiky rozhodne druhé kolo. Utkají se v něm Andrej Babiš (vlevo) a Petr Pavel.
Koho budete volit ve 2. kole? Takto odpověděli olomoučtí politici

Podplukovnice v záloze Eva Pavlová, rozená Zelená, má k Olomouckému kraji blízko. Narodila se 5. listopadu 1964 v Šumperku.

Jak uvedla v jednom z rozhovorů, vyrůstala na vesnici a původně se chtěla stát učitelkou ve školce, však neuspěla při zkoušce ze zpěvu. Bavil jí sport, chodila střílet.

Jedna z postav vyobrazená na lavici Návrat Gemánů z lovu v Jeseníku nápadně připomíná prezidentského kandidáta Petra Pavla.
Obnažený generál? Prezidentský kandidát Petr Pavel má v Jeseníku "svou" sochu

Po studiu na gymnáziu byla rok na Vojenské odborné škole žen při Vysoké vojenské letecké škole v Košicích. V letech 1986 až 1990 studovala Vysokou vojenskou pedagogickou školu v Bratislavě.

Se současným manželem, generálem Petrem Pavlem, který se narodil v Plané v západních Čechách, se Eva Zelená poprvé setkala v roce 1985 na vojenské ubytovně v Prostějově, kde oba pracovali.

Jak uvedla v jednom z rozhovorů, na budoucím choti ji nejvíce zaujal černý knír. Tehdy oba měli partnery a dohromady se dali až o několik let později.

Politolog Stanislav Balík.
Babiš to bude mít v kraji mnohem těžší než minule Zeman, míní politolog