Holky na mole si stěžují na hudbu, kterou Evson pouští z disků. „Je pomalá. Ale až vyjdeme v šatech, tak to bude v pohodě,“ argumentuje usměvavá blondýnka s proříznutou pusou.

Do obličeje ji chvilku svítí bílé, pak zelené a nakonec oranžové světlo. Osvětlovači se činí. „Doufám, že to takhle nebude i večer,“ směje se DJka.
Pak se odchází najíst a odpočinout si. Další zkoušky před finálovým večerem desátých Doteků módy, prestižní přehlídky mladých tvůrců z Česka a Slovenska, pořádané Střední školou oděvní se sídlem na Vápenici v Prostějově, ji spolu s děvčaty čekají kolem patnácté hodiny.

Už v sedmnáct hodin se v restauraci Národního domu v Prostějově sejdou celebrity, které přislíbili účast na „Dotecích.“ Fotograf Jan Saudek, moderátorka a šansoniérka Ester Kočičková, rocková zpěvačka a finalistka Česko Slovenské superstar Leona Šenková, módní návrhářka Jana Berg.
V devatenáct hodin pak začne finálový večer Doteků módy.

Přehlídka umu mladých návrhářů nabídne návštěvníkům divadelního sálu pohled na originální modely, kolekci pro příští rok, společenské róby jež oblékly České Miss. K tomu dobrou hudbu a pichlavé slovo Ester Kočičkové.

SOUVISEJÍCÍ:FOTO: Ochutnejte z Doteků módy, na finále přijede i Kočičková