„Projekt jsme začali plánovat na začátku roku 2010. Koncem června jsme podávali žádost o dotaci a na podzim jsme ho prezentovali v Praze. Až někdy v listopadu jsme se dozvěděli, že jsme byli úspěšní, v lednu jsme pak podepsali smlouvu s fondem a rychle se udělalo výběrové řízení na zhotovitele. V dubnu jsme s ním podepsali smlouvu a 15. června jsme předávali hotové hřiště,“ popsala celou úřední anabázi Lenka Matoušková, projektová manažerka společnosti Prostějov venkov.

Na jejím konci je zbrusu nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem v Prostějovičkách, které se dá využít na malou kopanou, volejbal, tenis nebo basketbal. Součástí areálu je i hřiště na pétanque či atrakce pro nejmenší děti.

„O opravu hřiště jsme usilovali několik let po své linii, několikrát jsme sami žádali dotace, ale nikdy jsme neprošli. Nebýt projektu spolupráce s o.p.s. Prostějov venkov a s dalšími dvěma obcemi, tak si myslím, že bychom ho neměli dosud,“ uvažovala starostka Prostějoviček Zdeňka Růžičková, která byla jednou z vyvolených, kteří přestřihli pásku od nového hřiště.

Proti drnům pískem

„Původní plocha byla už sportovištěm nazývána. Ale účel samozřejmě nesplňovala, protože to byl povrch nepovrch, byly tu drny. Na volejbalový turnaj, který u nás tradičně pořádáme, jsme vždycky museli nechat dovézt dvě fůry písku,“ vzpomínala v sobotu Růžičková.

„Letos už se můžeme pyšnit tím, že družstvům nabízíme důstojný povrch,“ pokračovala, zatímco za jejími zády začínal první volejbalový turnaj na novém sportovišti.

Jeho slavnostní otevření zároveň odstartovalo hodové slavnosti. Ty probíhaly během celého víkendu, nové hřiště kromě volejbalistů a volejbalistek pokřtili také zumba tanečníci, v sobotu večer pak vyhrávala kapela Novios. Nedělní program patřil místnímu Sdružení dobrovolných hasišů, kteří slavili 110 let od svého založení.