Po dlouhé zimě, kdy koně měli spíše odpočinkový režim, se zvolna začíná s tréninkem. „Máme ve stájích celkem sedmnáct koní, z toho na závody připravujeme čtyři z nich,“ zmínil se Zajíček s tím, že dva z koní vyrazí na závody už 2. května do Brna. Před tím je čeká v tréninku pět týdnů objemové zátěže a pak další zaměřené na rychlost, aby byli na závody dokonale připraveni.

Cavalo ovšem žije nejen laděním formy na závody. „Ročně pořádáme až čtrnáct různých akcí pro děti,“ nechal se slyšet Zajíček a dodal, že letos spojí vítání jara s velikonocemi a přichystají pro děti den plný soutěží doprovázený samozřejmě možností projížďky na koni. Malé děti se navíc mohou těšit na novinku v podobě dvou poníků, které stáj nedávno pořídila. Další z akcí na Cavalu budou záhy následovat. V závěru dubna čekají děti oblíbené čarodějnice a prvního června potom Den dětí s koňmi.

„Je jen škoda, že nám radnice v posledních dvou letech na akce nijak nepřispívá,“ posteskl si. Oči se mu však následně rozzářily, když přišla řeč na hříbátka. „Letos čekáme hned tři přírůstky,“ uvedl radostně s tím, že jedno z nich přijde na svět už brzy.