Pacienti onkologie se mohou těšit na tři nové ambulance. Rekonstrukce v tuto chvíli doprovází hluk a zvýšená prašnost. „Nemocnice se snaží ovlivňovat stavebníky, aby hrubší nebo hlučné práce prováděli mimo ordinační hodiny. Ne vždy je to však možné,“ uvedla mluvčí holdingu Agel Hana Szotkowská.

Opravy už byly nutné, neboť fasáda nemocnice se dlouhodobě nacházela v havarijním stavu. „Odpadávaní kabřincového obkladu ohrožovalo okolí budovy polikliniky,“ vysvětlil důvody rekonstrukce Ivo Heger, tiskový mluvčí olomouckého krajského úřadu s tím, že zároveň proběhne zateplení nemocnice. Práce obložení polikliniky by měly být dokončeny nejpozději 20. července.

„Odhad investičních nákladů je devatenáct a půl milionu korun,“ informoval Ivo Heger.

K omezení provozu zdravotnického zařízení by během budování dojít nemělo, stavební práce však mohou pociťovat pacienti zubních ambulancí. Rekonstrukce potrvá až do začátku prázdnin. „Stavební práce začaly v polovině dubna a budou probíhat do 30. června,“ dodala mluvčí.

Nové prostory pro onkologické oddělení se budou nacházet ve 4. podlaží pavilonu následné péče. Ty jsou v tuto chvíli volné.

Ruch bude slyšet na zubním

„Během rekonstrukce nebude zdravotní péče na sousedících odděleních žádným způsobem omezena. Stavební ruch během přestavby mohou pociťovat pacienti zubních ambulancí, proto budou například bourací práce probíhat vždy až po 11. hodině. Během stavby může být také omezen provoz jednoho ze dvou fungujících výtahů při transportu materiálu,“ upozornila Szotkowská.

Vedení nemocnice v této souvislosti požádalo pacienty o pochopení. „Věříme, že pacienti i zaměstnanci tuto situaci omluví a rád bych je v tomto smyslu požádal o toleranci. Doufám, že po dokončení stavebních prací všichni nové onkologické oddělení ocení,“ poznamenal ředitel prostějovské nemocnice Tomáš Uvízl.

Nově zrekonstruované onkologické oddělení nabídne pacientům tři nové ambulance, včetně odběrové místnosti a prostorný moderní sál pro podávání cytostatik, který bude vybaven televizemi a klimatizací.