Jejich práci doprovázenou dunivou hudbou přenášela na velkoplošnou obrazovku trojice kamer. Početné publikum se tedy soutěžícím mohlo doslova dívat pod prsty.

Vzrůstající zájem ze strany profesionálů pořadatele těší.

„Hanácký pohár byl zařazen do celoroční série soutěží těch nejlepších českých barmanů, kterou pořádá Česká barmanská asociace,“ pochvaluje si Milan Soukup, ředitel pořádajícího Středního odborného učiliště obchodního z Prostějova s tím, že v této kategorii se letos utkal rekordní počet pětatřiceti špičkových barmanů.

Kromě nich pestrobarevné drinky připravovala šedesátka juniorů z pětadvaceti škol z Česka i Slovenska.

„Hanácký pohár byl průkopnickou akcí v celém Olomouckém kraji. V současnosti se přidaly další dvě, ovšem ta prostějovská má stále nejvyšší prestiž. I proto jsme se rozhodli, že ti nejšikovnější z mladých barmanů se budou moci letos poprvé ucházet o titul Talent Olomouckého kraje,“ nechal se slyšet Pavel Sekanina, náměstek olomouckého hejtmana.

Bude pohár bez Společenského domu?

Hanácký pohár je výjimečný i svým bohatým doprovodným programem. Podle všeho jím pořadatelé dokážou přilákat lidi, kteří by jinak na podobnou soutěž vůbec nepřišli.

„Tento rok jsme soutěžní klání proložili například vystoupením roztleskávaček ze Zábřehu, které jsou čerstvě ověnčené titulem mistryň Evropy, produkcí vícemistryň světa v krasojízdě z Němčic nad Hanou a divákům se předvedli i skvělí tanečníci z prostějovské Taneční školy Hubený,“ shrnul ředitel Milan Soukup a poznamenal, že to vše je možné jen díky zázemí, které jim poskytuje prostějovský Společenský dům.

Jeho budoucnost je však nejistá.

„V té podobě, v jaké akci pořádáme, jsme na podmínkách, které nám Společenský dům poskytuje, zcela závislí. Podobné bychom jinde jen těžko hledali. Pokud přestane fungovat, tvář Hanáckého poháru se bude muset změnit,“ uzavřel Soukup.