Výstavu si užívali nejen nimrodští kmeti, ale i myslivecký potěr. „Nedloubej do toho prstem. Chceš-li na trofeje sahat, tak jen opatrně,“ nabádala mladá maminka svého pětiletého syna, kterého zaujala vybělená lebeční kost srnce. Klouček si dal říct a hladký povrch desítek exponátů, na než mohl dosáhnout, po napomenutí už jen lehounce přejížděl svojí drobnou ručkou.

„Přehlídku chovatelských trofejí v Žárovicích pořádají myslivci již tři desetiletí. Na akci přijíždí na vždy kolem tisícovky hostů a to z řad nejširší myslivecké veřejnosti,“ uvedl Jiří Korhon z Okresního mysliveckého spolku Prostějov.

Dodal, že přehlídka láká nejen na trofeje z kusů skolených v předchozí sezóně, ale i zvěřinovou kuchyni, živou mysliveckou hudbu, prodej drobných nimrodských potřeb, koření na divočinu a výrobků z rohoviny.

„Scházejí se zde lidé z Prostějovska, Konicka a obcí rozsetých kolem vojenských lesů. Další hosté pak přijíždějí ze zbytku Moravy jiní zase z Vysočiny,“ popsal.

Jak Jiří Korhon hodnotí loňskou loveckou sezónu? „Co do odlovů byla průměrná. Potrápila nás ale dlouhá a tuhá zima. Úhyny zvěře byly vyšší, než v předchozích letech,“ odpověděl.