„Na trať se postupně vydalo čtyřiadvacet aut povětšině české a německé výroby a čtyři motorky,“ prozradil pořadatel Jan Korbař, který díky bezchybnému výkonu se svou bílou škodovkou zvládl nástrahy slalomu v nejrychlejším čase.

„Jako organizátor závodů jsem se ale prvního místa dobrovolně vzdal, vítězem se tak stal druhý v pořadí Aleš Procházka s mercedesem,“ nechal se s úsměvem slyšet Korbař.

Mezi motorkáři exceloval Jan Kiška na hondě, ale největší aplaus přihlížejících sklidil určitě teprve osmiletý Ondra Bohuslav z Určic, který se na své minimotorce proháněl po trase jako Valentino Rossi v dobách své největší slávy.

Při závodech mohli návštěvníci obdivovat i několik opravdových skvostů.

„To je ale super kus,“ vysekl milovník veteránů Radim Berka z Přerova poklonu kupříkladu nablýskané replice fordu Hotrod z roku 1929 s dřevěným sudem na korbě. „Přečetl jsem si, že jde o osmiválec a pod kapotou se skrývá úžasných tři sta koní,“ sdělil nadšeně.

„A teď si jdu dát klobásku. Z toho koukání mi pěkně vyhládlo. Musím být totiž ready na večerní motodiskotéku,“ vysvětlil a zmizel.