Příjemné počasí, dobrá atmosféra a mnoho diváků. To vše nezkazilo ani pár kapek děště. Od 14 do 15 hodin, se zapsalo do soutěží 24 mužů a 7 žen. Všichni bojovali do posledních sil a poslední kapky piva v půllitru. Jak již samotný název napovídá, soutěžilo se celkem v pěti disciplínách a to v pití piva na čas, v souteži barman, skladník, hop na pivo a v dlouho očekávané "Sečské neckyádě", která měla své tradiční pořadí až na samotném konci.

Po ukončení soutěží, jsme již znali výherce a výherkyni Litovelského pětiboje. Letos se na prvním místě umístil v kategorii muži Miloslav Čech ze Stražiska s celkovým časem 107,25 sec. a v kategorii žen se na prvním místě umístila Hana Žemličková ze Seče.

A pro ty pravé pivaře, byla připravena také již tradiční soutěž, Sečské tuplák. Zde se na prvním místě v kategorii muži umístil David Kopeček s časem 6,72 sec. a v kategorii ženy vyhrála místní pivařka Tereza Francová s časem 17,51 sec.

Na závěr musíme poděkovat všem soutěžícím, divákům a hlavně našim sponzorům a to: Pivovar Litovel a.s. , Loštické tvarůžky a INFOS Art s.r.o.

Autor: Petr Kolář