Již v páté minuty vystřelila zpoza šestnáctky do náruče Šperkové, o pět minut později se protlačila středem až před gólmanku, která její pokus vyrazila.

Zhruba po dvaceti minutách přišla krátká, zato však intenzivní přeháňka a Kostelečanky se konečně dočkaly. Hostující gólmance dělalo velké potíže správně odhadnout trajektorii míče a po půlhodině tak Tomešová z dobrých pětadvaceti metrů poslala oblouček na branku a balon doskotačil k levé tyči – 1:0. Zvýšit mohla brzy po výpadu až před gólmanku Bošková, ani ona si ale tváří v tvář gólmance neporadila.

Hosté přijeli bez své nejnebezpečnější hráčky Nicoly Pitharasové, kterou Lažany pustily na hostování do druholigových Horních Heršpic a na jejich výkonu v ofenzivě to bylo znát. Na polovinu Kostelce se prakticky nepodívali, jednou z mála možností byla chyba Všetičkové na polovině hřiště, Fillovou ale další obránkyně vykřižovala.

„Celý týden jsem řešil problémy se sestavou, máme hodně zraněných. První poločas jsme se drželi, holky odvedly fantastický výkon. Počítali jsme s tím, že domácí budou mít tlak,“ povídal trenér Lažan Zdeněk Dokoupil. Musel se obejít bez brankářky, obránkyně i útočnice.

Pojistku přidala ihned po změně stran Páleníková, která do prázdné brány doklepla vyražený míč po průniku Knápkové. Vzápětí se do brejku opět hnala Fillová, tentokrát ji odzbrojila Všetičková. Na protější straně opakovaně nepropasírovala moíč do brány Bošková.

Poslední hřebíček do lažanské rakve přidala opět Tomešová

Třetí branka tak padla opět dvacet minut po předchozím úspěchu. Tomešová dostala míč do běhu, prošla středem mezi soupeřkami a podél brankářky uklidila na 3:0. Ihned po rozehrávce mohla dosáhnout hattricku, ale po vypíchnutí míče ztroskotala na Šperkové, která si poradila i s dorážkami pokus Sekaninové zpoza šestnáctky orazítkoval pravou tyč.

Hosté si přijeli pro bod, nakonec si ale odvezli porážku 0:3 „Kvůli zdravotním prblémům jsme museli střídat, ani náhradnice nebyly stoprocentně fit. Přišly mi tři hráčky z Kuřimi, ale ještě tak týden dva bude trvat, než se zapracují do kádru,“ uvedl Dokoupil, podle nějž tým ještě posílí další tři hráčky z Horních Heršpic.

„Můžeme být spokojeni s předvedenou hrou i výsledkem. Trošku mě mrzelo, že jsme v prvním poločase málo zakončovali. Zvládli jsme to suverénně, obrana se mi líbila. Celkově to bylo jisté, hrálo se na soupeřově polovině,“ pochvaloval si kostelecký trenér Petr Merta. Ocenil zejména výkon zálohy, díky níž se defenziva nedostávala pod tlak.

Druhý domácí souboj čeká Kostelečanky již nejbližší neděli, kdy nastoupí proti donedávna druholigovému Holešovu. „Hodně těžký druholigový soupeř. Prohráli jsme s nimi oba přáteláky. Musíme hrát diciplinovaně zezadu, jednoduše,“ zmínil se Merta s tím, že výrazný rozdíl spatřoval ve fyzičce. Začíná se opět o půl druhé odpoledne.

JIŘÍ MOZNÝ

FC Kostelec na Hané – Sokol Lažany 3:0 (1:0)

Branky: 30. a 70. Tomešová, 50. Páleníková. Rozhodčí: Klíma, Kreisel, Doležel. Bez ŽK. Diváků: 60.
Kostelec: Řezníčková – Poučová (59. Burgetová), Všetičková, Otáhalová, Konrádová – Bošková – Knápková (73. Drápalová), Schönová (66. Zdřálková) – Tomešová, Pitáková – Páleníková (59. Sekaninová). Trenér: Petr Merta.
Lažany: Šperková – Pražanová (83. Smíšková), H. Malá, Kotková, Zachovalová – Svobodová, M. Malá, J. Kochanová, M. Kochanová – Fillová (73. Kuběnová), Stejskalová. Trenér: Zdeněk Dokoupil.