„Rozdali jsme všech pět set nafukovacích balonků, víc jsme jich objednat ani nemohli,“ netajila spokojenost Milada Sokolová z prostějovského Okrašlovacího spolku, který akci společně s Mateřským centrem Cipísek pořádal.

Organizátoři ve čtvrtek odpoledne na Pernštýnském náměstí připravili pro děti i další překvapení, a to v podobě příjezdu kočáru sběratele a restaurátora Václava Obra. Seděli v něm dva andělé, kteří opatrovali Ježíškův kufřík. Do něj děti mohly vložit svá vánoční přání. Bylo jim přislíbeno, že touto cestou zamíří přímo k Ježíškovi. O možnost poslat mu přání stejně jako o rozdávané sladkosti byl mezi přítomnými nebývalý zájem.

Balonky posílal celý region

Balonky s vánočními vzkazy vzlétly také z náměstí v Němčicích nad Hanou, v Nezamyslicích, Brodku u Prostějova, Drahanech a Protivanově.

„Letos se do akce zapojilo celkem sto osmdesát jedna škol a obcí v republice. V rekordním roce 2008, kdy k nebi vylétlo přes sto tisíc balonků, to bylo o devadesát více,“ spočítal jeden z organizátorů celostátní akce, která se konala už po čtvrté, Stanislav Raušer. (mls)