Výtěžek z prodeje pro dětskou onkologii brněnské nemocnice. "Samotný návrh vznikl kdysi dávno v minulosti v hlavě jedné z nás. Něco jako dětský sen, který po mnoha letech konečně dané osobě splníme. Výběr dané nemocnice k podpoře má s dotyčnou totiž svou spojitost," ohlédla se ke kořenům Nikola Zahradníčková, jedna z modelek a duchovní matka kalendáře.

Touha a výdrž byly základním stavebním kamenem. "Projekt už jsme zkoušely s částí holek před pár lety. Tehdy jsme působily pod hlavičkou jiného klubu, ale marně. Navíc přišlo období covidu," uvádí Zahradníčková s tím, že po založení ženského týmu v Prostějově, si holky řekly, že by to teď mohlo konečně vyjít.

close Fotbalistky 1.SK Prostějov nafotily odvážný kalendář pro rok 2024. Foto: Josef Popelka, se svolením info Zdroj: Deník/VLP Externista zoom_in Dny D přišly pod dvouletém snažení. Focení se uskutečnilo ve dvou termínech - 18. a 21. května v zázemí 1.SK Prostějov. "Všechno jsme drželi pod pokličkou nějaký ten pátek, kdy jsme se zaměřily na materiál k propagaci na našich sítích. Ve dnech focení nás měly v rukou vizážistky Petra Répalová a Romana Dostálová," prozradila iniciátorka akce.

Dvanáct modelek jako měsíců v roce

"Do role fotografa jsme pozvali Josefa Popelku, který vše zvládl na výbornou a v daném projektu nám pomohl i s jinými věcmi. Tisk a výroba byla započata přibližně čtrnáct dnů před zahájením prodeje. Poprvé jsme kalendář představily veřejnosti v neděli 3. září na hřišti v Kralicích na Hané," popsala dále hráčka 1.SK.

Výrobu a vznik kalendáře podpořil finančně i mateřský klub 1.SK Prostějov. "Doufáme, že všechny vyrobené kusy prodáme, abychom výtěžek z kalendářů na rok 2024 mohly poslat na dětskou onkologii v Brně a pomoci tam kde je potřeba," přeje si Zahradníčková. Kalendáře se sličnými fotbalistkami si mohou zájemci zakoupit ve fanshopu 1.SK Prostějov.

Podrobnější informace lze zjistit i na sociálních sítích

"S projektem jsme si vytvořily i hashtag#modrasila pomocí kterého chceme, aby se informace o kalendáři dostaly na sociálních sítích co nejdál a taky abychom viděli zpětnou vazbu lidí, kteří podporují nás a zároveň chtějí přispět na dobrou věc," uzavírá fotbalistka Prostějova.

V kalendáři se můžete těšit na Kristýnu Vykopalovou, Nikolu Zahradníčkovou, Kristýnu Halgašovou, Nelu Hrazdilovou, Nikolu Oršelovou, Karolínu Koudelkovou, Viktorii Suchánkovou, Michaelu Chlupovou, Ivetu Tanenbergerovou, Vendulu Vyhlídalovou, Veroniku Zapletalovou a Karolínu Ležanskou.