Fotbalisti nevynechali trénink ani na plese a do programu zařadili střelbu na bránu.

Tentokrát se však zapojily také ženy s většími či menšími fotbalovými zkušenostmi. Aby hra byla fér, soutěžily mezi sebou zvlášť zástupkyně něžného pohlaví a sólo jejich mužské protějšky, posilněni dobrým pitím a s gulášem nebo řízkem v žaludku.

Kdo nedostal odvahu zkusit štěstí, fandil zpoza svého stolu a každou podařenou branku pořádně oslavil hlasitým potleskem.
Ples si nenechalo ujít okolo sto třiceti lidí. Minulý rok jich přišlo kolem devadesáti.

„Letos máme nárůst účasti. Ve Ptení jsou tři spolky, každá ta skupina, myslivci, hasiči a fotbalisti, máme jiné složení. Na náš ples chodí převážně Ptenští, moc lidí z okolí sem nepřijde. Oproti tomu třeba na myslivecký zavítá velká část cizích,“ uvedl předseda pořádajícího fotbalového klubu Roman Minx.

Starosta Němčic nad Hanou Jan Vrána
Trápí nás úbytek spodních vod, říká němčický starosta Jan Vrána

„Účast je rozhodně lepší. Já si myslím, že jsem byla na všech ročnících. Když to jde tak jdeme,“ okomentovala aktuální stav Sylvie Konečná.

„Jsem na plese po třetí. Chodím sem kvůli fotbalistům, zábavě, dobrému pití a tombole,“ řekla jedna z mladších účastnic Eliška Soldánová.

V tombole bylo možné vyhrát třeba sekeru, špalek na sekání dřeva, brikety nebo hlavní cenu poukaz na wellness.

„Většinou jsou dárci přímo hráči klubu. Každý máme za úkol sehnat sponzory nebo dar sami koupíme, něco máme i od obce. Nikdo z dárců nechce být zveřejněný. První a druhou cenu kupujeme my sami jako fotbalový klub,“ sdělil k organizaci tomboly Roman Minx.

Na otázku, zda se za roky fungování ples nějak změnil odpověděl s humorem Pavel Sychra: „Plesy jsou pořád stejné, jen vstupné je dražší.“
Plesy jsou ve Ptení tradice, která se dědí. Mezi pravidelné patří myslivecký ples, který proběhl minulou sobotu a za dva týdny Pteňáky čeká hasičský maškarní ples.

„Přímo já fotbalový ples dělám osmým rokem. Přede mnou to měl na starost Marcel Piňos, který byl sekretář klubu a dělali to s panem Musilem,“ zavzpomínal Roman Minx.

Ilustrační foto.
Kraj rozdělil miliony pro sport. Z Prostějova nejvíc dostal tenis