Největší zahradnická prodejní výstava v republice Floria Jaro 2019 otevřela své brány ve středu 1. května.

Původní odhady organizátorů se potvrdily, den volna k této příležitosti v kombinaci s hezkým počasí využilo více než 15 tisíc návštěvníků.
Většina z nich si výstavu chtěla vychutnat už v dopoledních hodinách. A tak doprava ve městě spíše připomínala špičku všedních dnů než státní svátek. Situace na silnicích dle policejní tiskové mluvčí Simony Kyšnerové se nijak urychlit však nedala.

„Při významných akcích ve městě je vždy předpoklad, že se doprava zvýší na tolik, že to město nepojme,“ vysvětluje. Většinou však nejsou nutná žádná speciální opatření, ne jinak tomu bylo i ve středu.

„Případné problémy řešili pořádkový i dopravní policisté v rámci své běžné služby,“ potvrzuje Kyšnerová.

Menší řady se tvořily, ale i u pokladen. Což potvrzuje i mluvčí Výstaviště Kroměříž Ondřej Kuropata.

„U pokladen jsme mohli přidat,“ přiznává. Nicméně se zbytkem organizace výstavy je spokojen. „Takovou návštěvnost nemá žádná jiná akce. Zvládli jsme to v pořádku,“ je přesvědčen Kuropata.

Souhlasí s ním i návštěvníci, kteří při zážitcích na 43. ročníku výstavy na čekání ve frontě rychle zapomněli.

„Byl to krásně strávený den,“ uvedla na facebookových stránkách výstaviště například Pavlína Lipková. „Krása střídá nádheru, děkujeme,“ přidává se Ivana Havlišová.

A opravdu je na co se dívat. Hlavním mottem květinové expozice si letos aranžéři z Výstaviště Kroměříž ve spolupráci s předními českými aranžérkami Jarmilou a Petrou Pejpalovými zvolili Květinový zvěrokruh.

„Vstupem do vyzdobeného pavilonu A se přenesete do tajemného večera s nebem posetým miliony hvězd, z něhož se na vás snáší dvanáct květinově ztvárněných znamení zvěrokruhu z tisíců jarních cibulovin a hrnkových rostlin. Tajemnou atmosféru doplňuje hra světel a stínů,“ popisuje manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Nezapomenutelnou podívanou také přináší aranžování v přímém přenosu, tentokráte na téma „Čtvero ročních období“.

Samozřejmostí je také bohatý hudební doprovodný program a množství stánků a restaurací s občerstvením. Možnost shlédnout výstavu mají zájemci i nadále, a to až do 8. května.