V pátek pak potvrdila, že se tento trend nemění. Společnost aktuálně hledá obsazení pro celou řadu pozic.

„Sháníme operátory do výroby či skladníky. Zároveň však také lidi do oddělení kvality a logistiky. Nabízíme i vedoucí pozice," sdělila.

Uvedla také některé benefity, které mohou být zaměstnancům nabídnuté.

„Stravenky máme, stejně tak u nás funguje jazykové i odborné vzdělávání. Existují u nás také finanční bonusy," dodala.

Některé pozice se nedaří obsadit ani ve firmě Murdter Dvořák. Nadále je tak sháňka například po zaměstnancích do lisovny.

„Kromě obsluhy lisu máme zájem také o automatizačního technika, kterého zatím nemůžeme najít. Práci by u nás našel také montážní dělník. Je ale pravda, že se situace trochu zlepšila a lidé se více zajímají o nabídky práce," uvedla Hana Kubíčková z personálního oddělení.

Nedostatek zdravotních sester

Situace naopak zůstává stejná ve zdravotnictví. Některé pozice v něm se nedaří obsadit ani v prostějovské nemocnici.

„Aktuální nabídku pracovních pozic máme na internetových stránkách nemocnice. Dlouhodobý zájem je o zdravotní sestry, trvale pro ně nabízím místa. Je jich však nedostatek a jedná se o celorepublikový problém," uvedla mluvčí Agelu, který nemocnici vlastní, Radka Miloševská.

Posily do pracovních týmů však hledají i jiné společnosti. Jsou mezi nimi například Mubea či Hopi, hned několik zaměstnanců shání i prostějovské OBI. Stejně tak Železárny-Annahütte.

Mezi jinými nabízí například místa pro obsluhu vysokozdvižného vozíku, jeřábníka či svářeče. Stejně tak hledají svářeče, zámečníky i lidi pro obsluhu laseru v prostějovské firmě Laser technology. Dvě pozice také nabízí prostějovská pobočka firmy USU Software.

Boom benefitů

Nedostatek uchazečů o práci v době, kdy dva měsíce po sobě připadají na jedno volné pracovní místo pouze tři nezaměstnaní, se snaží firmy zvládnout různě. Jednou z možností je i nabízení benefitů, další pak flexibilní pracovní doba, více dnů dovolené či finanční odměny. V řadě firem pak stále sázejí na stravenky.

Pracovní nasazení? Spíš neochota

Přesto se však nedaří v některých případech zaměstnance najít. Pokud už se však uchazeč o zaměstnání z úřadu práce dostaví, často se ukáže spíše než pracovní nasazení jeho neochota.

„Zkušenosti jsou spíše špatné. Myslím, že to nejsou často lidé, kteří by vůbec měli zájem dělat," uvedla Hana Kubíčková.

„Spíš máme zkušenost s tím, že se jedná o lidi, kteří jen chtějí potvrdit, že se někde o práci zajímali. Ve skutečnosti ale pracovat nechtějí. Sem tam se někdo příchozí z úřadu práce uchytí, je to ale tak jeden člověk z dvaceti," uzavřela Klára Bundilová.