„Autobusem, který k nám osm třicet jezdí z Lutína a pokračuje do Prostějova, cestuji poměrně často. Většinou jej řídí velice nepříjemný šofér. Jeho chování bylo zatím v rámci mezí. Když jsem jela ve středu ráno do Prostějova, nevěřila jsem vlastním očím. Řidič odmítl vzít kočárek lidem romské národnosti, protože už prý jeden veze. Navíc se k nim choval dost vulgárně. Když ho manželé prosili, aby je vzal, že jedou na pohřeb, vykázal je z autobusu se slovy ať vypadnou. Ostatní cestující byli z jeho chování šokování, celou cestu do Prostějova se nebavili o ničem jiném,“ řekla žena K. J, která si přišla stěžovat do redakce Deníku, nechtěla však zveřejnit své jméno.

Řidič podle další z cestujících nejednal s Romy, bydlícími v nedalekém Studenci, vulgárně poprvé. „Byla jsem svědkem scény, kdy jeden z Romů platil drobnými mincemi. Ten na něj vyjel, ptal se, co to jako je, a ať si to ten dotyčný strčí do pr…,“ popsala své zkušenosti další žena, která si zároveň stěžovala na šoférův způsob jízdy. „Jezdí jako blázen, mám strach, že se jednou převrátíme,“ konstatovala.

Případem se bude zabývat autobusová společnost. „Nevíme, co se stalo, ale rozhodně tyto stížnosti prověříme a promluvíme s řidičem,“ uvedl jeden z vedoucích olomoucké pobočky společnosti Miloš Labuda. Podle něho řidiči společnosti automaticky berou i menší drobné. „Mají povinnost vzít také jeden kočár. Zda přepraví dva, je na jejich uvážení,“ doplnil Labuda.