„Přišlo pár dotazů lidí. Obrátili se na nás, protože slyšeli, že některá města takové aukce spoluorganizují," dodává Jana Gáborová. Stejnou zkušenost má i energetička města Kateřina Vosičková.

„Vyřizovala jsem například telefonát jedné paní, která se dotazovala na podrobnosti údajné aukce na nákup elektřiny pro domácnosti. Tazatelku jsem ujistila, že město Prostějov žádnou takovou aukci pro domácnosti neorganizuje ani v minulosti neorganizovalo," říká energetička města Prostějova Kateřina Vosičková.

S podobnými případy, kdy se někdo zaštiťoval magistrátem případně městským úřadem, už Jana Gáborová ve funkci mluvčí zažila.

„Konkrétně s těmito akcemi už jsem se setkala. Týkalo se to i jedné pojišťovny, která chodila po lidech a zaštiťovala se městem. Ona společnost měla jistý úspěch a pár lidí si sjednalo pojištění," uvádí Jana Gáborová. Dostává se také k tomu, jak bude magistrát na podobné případy reagovat.

„Upozorňujeme lidi, na policii se zatím neobrátíme," dodává. Deník se následně obrátil na republikovou policii s dotazem, zda by se podobné jednání firmy nedalo posoudit jako podvod.

„O podvodné jednání se nejedná, ale nelze vyloučit, že by šlo o jiné protiprávní jednání. V případě oznámení bychom se záležitostí samozřejmě zabývali, a na základě provedeného šetření specifikovali, o jaké protiprávní jednání jde," říká policejní mluvčí Josef Bednařík.