Ten byl tradičně zahájen v sobotu odpoledne v Kostelci průvodem městem a pokračoval ve sportovním areálu nové základní školy. Exotiku vnesl do programu soubor Delhi z Indie.

„Naše pozvání přijala také skupina Sevrnyadzi z Bulharska a soubor Kořeňák. Návštěvníci se mohli zapojit do doprovodného programu, který byl letos velice pestrý. Mistři republiky z našeho města předvedli, jak se střílí z luku a kuše, a nechyběla ani lidová veselice,“ řekl starosta Kostelce Vladimír Procházka.

Program festivalu pokračoval v neděli odpoledne v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem, kde bylo možné už od rána také obdivovat automobilové veterány z celé republiky a historické kočáry z dílny restaurátora Václava Obra z Mostkovic. Po obědě přišla na řadu vystoupení souborů Kosíř a Agidel z Ruska. „Akci jsme okořenili ukázkou techniky z našeho hasičského muzea,“ uvedl starosta Čech pod Kosířem Zdeněk Mader. „Příjemně mě překvapilo, kolik lidí se do Čech sjelo. Přestože je festival velmi oblíbený, tak obrovskou návštěvnost jsme nečekali,“ dodal.