Pláž U vrbiček se na dva dny stane místem zábavy pro tisícovku dětí školských zařízení, dětských domovů a ústavů sociální péče.

„Připraveni jsme na všechno, ale letos snad pršet nebude. V předchozích ročnících jsme si deště užili až dost,“ prohlásil krátce po zahájení s pohledem upřeným na bezmračnou oblohu Tomáš Jachník z pořadatelského občanského sdružení Písničkou ke slunci.

„Letos jsem na festivalu už počtvrté. Ale poprvé za takových klimatických podmínek. Je to festival slunce a tomu dnes odpovídá i počasí,“ poznamenal moderátor Pavel Svoboda.

V tu chvíli ale ještě nikdo z účastníků přehlídky netušil, co přijde během tří následujících hodin. Prudký liják s krupobitím zahnal účinkující a
diváky pod obří párty stany.

„Festival se koná pravidelně vždy ve středu a čtvrtek první týden v červnu a za každého počasí. Proto také letos pokračujeme dál,“ řekl rozhodně Jachník.

Taneční a pěvecká vystoupení zdravotně postižených z celé České republiky a také jejich kamarádů ze sousedního Polska ve stylu lidovky, folku, country či rocku vystřídali odpoledne známí zpěváci a skupiny. Nechyběli ani tradiční Maxim Turbulenc, bez kterých si mládež festival už nedokáže představit.

„Na plumlovském festivalu jsme sice teprve podruhé, ale zato nás přijelo hned třicet. Vystupovat tady budeme po skupinách a vybrali jsme si písničky i tance,“ uvedla sociální zdravotnice z ústavu sociální péče ve Šternberku Lenka Brantová.