„Jun hrál skvěle," pochvaloval si prošedivělý Karel Pokorský klavírní koncert Daniela Juna, absolventa kroměřížské konzervatoře, který v říjnu začne studovat JAMU v Brně.

S Pokorským souhlasili i teenageři. „Super koncík," usmívali se v pozdním odpoledni, když vyčkávali na další porci hudby. Tentokrát jazz – funkové. Mladého klavíristu totiž v sedm hodin v podvečer vystřídala kapela Easy Jammin.

„Vítám vás. Doufám, že vás klavírní smršť nezabila," vtipkoval z pódia Kolja Ivaskiv, baskytariska Easy Jammin a spolupořadatel nultého ročníku festivalu Pod lipami. Popsal, že nejdřív chtěli udělat akci pro pár kamarádů. „Vize se ale zvětšila a vzniklo to, co tady vidíte," řekl Ivaskiv.

Návštěvníky zval na chilli con carne. „Je skvělé a přímo z Mexika," lákal. Exotické jídlo mohli lidé spláchnout tuzemským pivem nebo kofolou. „Pro kuřáky jsme na stromy dali popelníky. Chovejte se sympaticky k životnímu prostředí, neradi bychom to tady po vás uklízeli," vzkázal publiku baskytarista.

Pak se s dalšími členy kapely chopil nástrojů, které temně sametovým hlasem doprovázela charismatická zpěvačka s blonďatými vlasy.

„Běží zde i jiný program. V suterénu budovy vystavují lidé fotografie a obrazy," upozornil Ivaskiv. Dodal, že k vidění jsou díla Terezy Froncové, která studuje obor Výtvarná tvorba na Univerzitě Palackého v Olomouci. Tatiana Skládalová na festivalu představila fotografie. Snímá převážně lidi a zátiší a je členkou prostějovského fotoklubu. Jakub Čermák, další z vystavujících, absolvoval Vyšší odbornou školu ve Zlíně. Natáčí reportáže a mimo jiné se zajímá také o dokumentaci koncertů klasické hudby.

Festival nabídl svým návštěvníkům i divadelní kus. Velkým i malým divákům jej zahráli členové Divadla Neslyším z Brna. Večer uzavřely koncerty bluesové šestice Blue Oyster Band a jazzového tria Fúze kněze.