Zakladatel a majitel Spedition Feico Hermann Feilmeier se narodil v německém Vilshofenu. Charakterizovat jeho osobu by se dalo výstižně – má v sobě výrazného pionýrského ducha. Právě Hermann Feilmeier byl tím, kdo přinesl do České republiky pojem spedice, i s jejím významem a místem.

V roce 1991 založil vlastní spediční firmu se dvěma zaměstnankyněmi a o patnáct let později postavil v Kralickém háji vlastní logistický areál.

"Tomuto kroku předcházela dlouhá praxe v Německu. Založil jsem vedlejší pobočku ve Stuttgartu pro logistickou společnost HANZ ZELTER Passau a také pro Spedici Häring Grafenau. Postavil jsem KN-Parcel Service pro Kühne & Nagel Stuttgart," ohlíží se dnes za svým plodným pracovním životem aktivní senior.

Od roku 2010 se firma Feico stala členem světoznámé německé logistické skupiny Geis.

"Postoupení, prodej podílu ve firmě se uskutečnilo formou podání ruky s bratry Geisy v Bad Neustadtu. Stalo se tak s věrohodným argumentem, že Geis ve Feicu získává perlu a proto personální obsazení nezmění," komentoval významný mezník Feilmeier.

Bavorákem jezdí na karty do rodného města.

"V posledních letech si užívám zahrady a svobody. Když mám zrovna chuť, nasednu do svého BMW a zajedu si za přáteli do Vilshofenu na partičku Schafkopfu," usmívá se zdravím kypící devadesátník s tím, že pro něj není pěti set kilometrová vzdálenost problém.