Cíle v jednotlivých městech jsou značně různorodé, v jedné věci se však shodují.

„Záleží na tom, zda získáme dotace," řekl za všechny starosta Plumlova Adolf Sušeň.

Plumlov chystá opravu osvětlení i zámku

Výsledky z realizovaných projektů by zde měli pocítit hlavně chodci, ale také návštěvníci zámku.

„Budeme pracovat na opravách silnic a chodníků. V plánu je rekonstrukce částí chodníků, které jsou ve špatném stavu. A to podél hlavní silnice procházející Plumlovem až k místnímu hřbitovu," řekl Adolf Sušeň.

Součastí tohoto projektu je i modernizace veřejného osvětlení v dané lokalitě. Plumlovští radní také probírali výběr firmy, která by měla vyhledat a zajistit nejvýhodnější nabídku na na náročnou opravu fasády zámku směrem od nádvoří.

V Konici chystají nový chodník. Dostane se na sokolovnu?

Také na severu okresu nezahálí. Jak prozradil první muž města František Novák, polepší si hlavně lidé mířící na Vyšehrad.

„V ulici Zádvoří bychom rádi vybudovali nový chodník. Důvodem je bezpečnost chodců, protože v místě je velký provoz," řekl s tím, že město bude pokračovat také v opravách silnic.

Náměstí se však rekonstrukce příští rok nedočká.

A sokolovna zůstává neznámou.

„Pokud se nám podaří získat dotaci, pustíme se do ní," vysvětlil František Novák.

Kostelec na Hané: dodělávají sportovní areál, v hledáčku sídliště

Největší kostelecká investice už probíhá. Do venkovní části sportovního areálu u školy už se pustili pracovníci s těžkou technikou. Dojde tak na změny běžeckého oválu, kurtů i házenkářského hřiště.

Nebude se však jednat o jedinou rekonstrukci pro rok 2017.

„Udělali jsme projekty na místní silnice, pět je vytipovaných k opravám. Podali jsme také žádost na sběrný dvůr," uvedl místostarosta František Horák.

Dočkat by se pak měli také obyvatelé sídliště, které nyní nabízí chodníky v nedobrém stavu i nízký počet parkovacích míst.

Místo cukrovaru v Němčicích domky, hasiči dostanou střechu

Značný počet menších i větších investic pak chystají v Němčicích. Polepší si hasiči i řidiči.

„Chtěli bychom udělat opravu Zahradní ulice, v Šafaříkově pak budeme pracovat na chodnících a kanalizaci. Plánujeme také zateplit hasičskou zbrojnici a zároveň jí opravit střechu," informovala o některých plánech starostka Ivana Dvořáková.

Dále poznamenala, že místo po cukrovaru, o jehož využití se už nejméně dva roky mluví, by se mělo začít měnit na lokalitu plnou rodinných domků.

„V domově s pečovatelskou službou dojde také na výměnu koupelen," doplnila ještě.

Na školu se však zatím oproti původním záměrům nedostane.