Odměnou pak bude všem lidem z Otaslavic nedělní koncert místního chrámového sboru.

Organizátorem celého projektu se stal místní farář Petr Hofírek.

Objekty byly v dezolátním stavu

„Chtěli jsme se pokusit zachránit renesanční kryté schodiště ke kostelu, spojené mostem s farní zahradou. Oba objekty, které jsou památkově chráněny byly v dezolátním stavu. Naštěstí se nám podařilo sehnat tolik peněz, abychom se mohli pustit do práce,“ řekl Hofírek.

Z peněz Regionálního operačního programu se na projekt podařilo získat téměř šest milionů korun. Za ně má v zahradě, která bude přístupná veřejnosti, vzniknout dětské hřiště i amfiteátr s divadelní scénou. Zahrada bude mít bezbariérový přístup.

„My se na financování projektu podílíme šesti sty padesáti tisíci korunami. Část šla z peněz farnosti, část prostředků poskytla obec. V současné době nám schází téměř třetina. Něco snad vybereme tento víkend, při veřejné sbírce,“ doufá otaslavický farář.

Na koncertě zazní Bach

Jako poděkování za podporu chystají farníci v neděli v šestnáct hodin benefiční koncert, na kterém vystoupí zdejší chrámový sbor.

„Koncert bude průřezem historií církevní hudby. Máme připraveny gregoriánské chorály, skladby renesančních i barokních autorů, ale i díla našich současníků,“ slíbil sbormistr Václav Večeře.

Posluchači se tak podle něj mohou těšit na hudbu J. S. Bacha, W. A. Mozarta, ale například i nedávno zemřelého Petra Ebena, nebo žijících autorů, jako je Josef Olejník a Zdeněk Angelik Mička.