Vyšetřování se táhlo od konce minulého roku. Podvedená žena oznámila celou věc policistům.

"K případu mělo dojít již v listopadu minulého roku, kdy poškozená věc oznámila policistům ve Zlínském kraji. Podstatou jejího oznámení bylo, že na inzerát za částku 7 tisíc korun zakoupila čistokrevné, očkované a očipované štěně jezevčíka," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

"Následně u veterináře zjistila, že pes není ani čistokrevný, ani očipovaný. K prodeji mělo dojít v obci Vrchoslavice, proto byla věc postoupena místně příslušnému obvodnímu oddělení v Němčicích nad Hanou," dodal Kořínek.

Chovatelská stanice v obci? Kdepak

Chovatelská stanice v obci neexistuje. Případů bylo více a místní o tom věděli.

„Když zájemci reagující na inzerát nabízející psa viděli nemovitost, kam si měli jet štěně vyzvednout, často volali na obecní úřad, aby si ověřili, zda je skutečně v domě chovatelská stanice. Plemena psů byla různá. Jediné, co jsme mohli volajícím sdělit bylo, že nemovitost není trvale obydlená a že nám není známo, že by tam chovatelská stanice byla,“ vyjádřil se k věci vrchoslavický starosta Dušan Svozílek.

Snažili se psy nabízet, kde se dalo

Kšeftovali před obchodem nebo na zastávce u kostela.

"V létě prodávali ty psy i několikrát týdně. Buď na zastávce u kostela nebo před obchodem. Někdy ženská, někdy chlap," potvrdila jedna z místních obyvatelek a dodala: "Tu ženu známe, je to známá firma z Němčic. V poslední době už tu ale nebyli."

Ruka zákona nepoctivou prodejkyni dopadla.

"Policistům tohoto oddělení se podařilo jako prodejce ustanovit dvaatřicetiletou ženu z Němčicka. Ta se k prodeji psa přiznala, ale popřela, že prodaný pes neodpovídal popisu inzerátu," uvedl k případu mluvčí Kořínek a uzavřel: "Ještě před oznámením věci policistům se kupující s prodávající dohodly o odstoupení od koupě a kupující za vráceného psa dostala své peníze zpět. Přesto byla věc pro podezření z přestupku proti majetku k dořešení postoupena příslušnému správnímu orgánu."