Jak se cítíte jako nejoblíbenější Pretty Woman u televizních diváků?

Je to úžasný pocit a jsem za to vděčná. Vážím si všech hlasů, které mi diváci poslali, a jsem ráda, že jsem jim za to stála a že mi věnovali čas i peníze za poslané zprávy.

Jak vás napadlo se do soutěže přihlásit?

Byl to nápad mého taťky. Říkal, že by si to moc přál, tak jsem se nechala přemluvit a nyní mu za to děkuji.

Tušila jste, do čeho jdete? Lišily se vaše představy od průběhu soutěže?

Absolutně jsem neměla ponětí, do čeho jdu. Z televize sice znám tento typ soutěží, ale na vlastní kůži jsem to zažila až nyní. Bylo zajímavé učit se správně chodit, pamatovat si choreografie, kudy přijít, kudy odejít a do které kamery se dívat. Připadala jsem si jako Alenka v říši divů, ale bylo mi krásně.

Probojovala jste se mezi finalistky a od diváků jste dostala nejvíce hlasů. Co vám soutěž dala, a co naopak vzala?

Myslím, že mi pomohla v sebevědomí. Ověřila jsem si, co všechno jsem schopná se za poměrně krátký čas naučit. Všechno to pro mě byly nové věci, se kterými jsem se doposud nesetkala. Přiznávám, že dříve jsem nahlížela na chození po mole trošku s despektem, ale po tom, co jsem měla možnost si to vyzkoušet a všechno mě neskutečně bolelo, to obdivuji.

Změnila soutěž nějak váš život?

Změnila je asi příliš silné slovo, ale posunula mě dále. Jak v sebepoznání, tak i v poznání druhých lidí. Na mateřské dovolené nemá žena moc příležitostí, ale já jsem za relativně krátkou dobu poznala spoustu lidí. Doufám, že někteří z nich zůstanou v mém životě.

Na co ze soutěže nejraději vzpomínáte?

Velmi ráda vzpomínám na nacvičování tanců, hlavně toho úvodního. S holkami to byla zábava. Padalo několik vtipných připomínek, hlavně když nám to nešlo.

Věnujete se učitelství hudby. Jak jste se k ní dostala a co vás na ní láká?

Hudba mě provází od čtrnácti let, takže už je to dlouho. Učení hudby vyplynulo ze situace. Vystudovala jsem operní zpěv a při něm i pedagogické minimum, takže jsem oprávněná učit. Za ty roky jsem nasbírala nemalé zkušenosti, nejvíce přímo sama na sobě. Tak jsem si řekla, proč je nepředat dál. Těší mě, když někomu pomůžu k tomu, aby se mu líp zpívalo, zlepšila se mu kvalita tónu nebo rozšířil jeho pěvecký rozsah. Nejhezčí je vidět, jak se z toho ten člověk sám raduje.

Co byste doporučila ženám, které váhají, zda se do soutěže přihlásit?

Jděte do toho? Kde jinde máte možnost na sobě pracovat hned v několika směrech? Na soustředění jsme měli rétoriku, herectví, choreografie úvodního tance, jednotlivé tance a ke všemu bohatý doprovodný program. Byla to taková aktivní dovolená. (ham)

EMÍLIE ŘEZÁČOVÁ

Pochází z Vrchoslavic

Vystudovala Církevní konzervatoř v Kroměříži a poté operní zpěv v Bratislavě

Má za sebou řadu mezinárodních úspěchů – dostala se do operního studia v Marseille, probojovala se do finále na mezinárodní pěvecké soutěži v Barceloně

Pracuje jako učitelka zpěvu na Základní umělecké škole ve Zlíně

V současné době je na mateřské dovolené

Má ráda pohyb, přírodu, kamarády a rodinu, ale také ráda lenoší