„Dcera mi tu aplikaci stáhla do mobilu, trošku jsem se s tím naučila. Je to dobré, že se dozvím o muzeu, radnici, botanické zahradě, dává tipy na výlet třeba i do Skalky," říká Alena Navrátilová.

Aplikace by ale mohla být užitečnější i pro místní.

„Kolikrát hledám nějaké kulturní akce, program divadla nebo kina, kdy otevírají na úřadech, a to v té aplikaci není. Hezky to vytvořili pro turisty, ale docela by se to hodilo i místním, snad to vylepší," říká osmapadesátiletá Alena Navrátilová z Prostějova.

Aplikaci pro město Prostějov vytvořila brněnská firma Life Web Interactiv za osmdesát tisíc. Lidé si jí mohou stáhnout do mobilu a prostudovat si informace o památkách města a okolí. S projektem vypomohl i Olomoucký kraj.

Pro jaké zařízení je určena?

„Je to aplikace, kterou je možné stáhnout do mobilu. S projektem loni vypomohl Olomoucký kraj. Nyní má aplikace již jednu turistickou sezonu za sebou," řekla mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová s tím, že aplikace je určená pro široký okruh mobilních telefonů.

„Aplikace je určena jak pro běžné telefony (Nokia, Sony Ericsson, Motorola) s podporou mobilní javy (J2ME), tak telefony se systémem Symbian a Bad, telefony a tablety se systémem Android, iPhony, iPady a jiné," přiblížila mluvčí magistrátu.

Každý turista dostane díky aplikaci legendu památek a zajímavostí ve městě i okolí, k tomu si rozkliknutím může otevřít i webovou stránku daného subjektu a čerpat informace.

Kromě památek aplikace nabízí i seznam ubytovacích a stravovacích zařízení.

Kde si aplikaci stáhnout?

K elektronickému průvodci se můžete dostat také přes stránky prostějovského magistrátu přes odkaz Turistické služby, nebo stačí jednoduše do internetového vyhledávače zadat http://m.lwi.cz/prostejov.

O elektronického průvodce ale příliš zájem není, využilo jej zatím jen několik stovek lidí. „Zatím byla aplikace stažena přibližně devíti stovkami uživatelů," upřesnila mluvčí magistrátu Jana Gáborová.