Děti odemknou studánky a potůčky

Niva – Vycházku nejen pro rodiny s dětmi, která povede po studánkách, potůčcích a zapomenutých místech okolí Nivy, naplánovali na sobotu ochránci přírody z Ekocentra Iris.

„Vydáme se lesní cestou do údolí potoka Vysočanka, kolem rybníka Medvěďáku, přes několik studánek a dvě zaniklé středověké vsi. Děti budou po cestě plnit úkoly a setkají se s pohádkovou bytostí, která je spjatá se zdejším krajem. Těm nejpilnějším připadne magický úkol otevírání studánek a pramenů, aby naplnily potůčky a potoky stékající do tajemné podzemní říše u nedalekého Holštejna," nastínili prostějovští ochránci přírody.

Vycházka je dlouhá deset kilometrů, rodiny s menšími dětmi si ji mohou o tři a půl kilometru zkrátit. Sraz je v devět hodin v Nivě před prodejnou Jednoty.

„Žádný vhodný autobus v sobotu ráno nejede, proto je nutná doprava vlastními auty," upozorňují ochránci z Ekocentra Iris. 

Pálenky a likéry provoní Mostkovice

Mostkovice – Vybrat nejlepší ovocnou pálenku a domácí likér, to bude úkol pro milovníky dobrého moku, kteří se v sobotu sejdou v sokolovně v Mostkovicích. V jejich prostorách se bude už po osmé konat tradiční Mostkovické kaléšek.

„Košt začíná v patnáct hodin," vzkazují pořadatelé z Vodáckého oddílu SQ Prostějov.