„Dvacetiletou ženu, která se pohybovala po Plumlovské ulici v Prostějově oslovili dva neznámí muži. Když nereagovala, chytili ji a odvlekli do nedalekého opuštěného prostranství. Společně ji svlékli a i přesto, že se dívka snažila bránit, ji jeden z pachatelů znásilnil,“ popsala událost prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

Po násilnících pátrají prostějovští kriminalisté. „Vzhledem k prověřování skutečností a šetření celého případu nemohu zatím sdělit podrobnější informace,“ konstatovala mluvčí Nedělníková.

Oběma mužům hrozí za znásilnění a za spolupachatelství stejný trest a to odnětí svobody až na osm let.

Od začátku letošního roku vyšetřovala prostějovská policie devět znásilnění. „V jednom případě se stalo, že žena změnila svou výpověď. Ve zbylých osmi šlo o znásilnění manželem nebo člověkem, kterého oběť znala,“ doplnila Nedělníková.

Policistům se letos v květnu podařilo dopadnout nebezpečného násilníka. Třiadvacetiletého muže z Prostějova, který v polovině září loňského roku znásilnil v Kolářových sadech devatenáctiletou dívku a další dvě ženy se znásilnit pokusil.

Půl roku hledali kriminalisté muže, který začátkem února minulého roku znásilnil v prostějovském lesoparku Hloučela mladou ženu. Obviněný se podrobil hospitalizaci v psychiatrické léčebně v Kroměříži.

Oběti se někdy podaří násilníkovi uniknout. Čtyřiadvacetiletá dívka z Prostějova však takové štěstí před dvěma lety neměla. „Nejhorší na tom všem bylo, že mě znásilnil člověk, kterého jsem dobře znala. Ze strachu, že by se všechno obrátilo proti mě, jsem na policii nic nehlásila. Od té doby, co se to stalo, jsem toho muže potkala asi dvakrát. Ještě teď je mi z toho zle,“ svěřila se dívka, která si nepřála zveřejnit své jméno.