Změny se dočkalo také Bio Senior. Místo tradiční středy se pravidelné projekce přesunuly na úterý.

„Od října by měly začít fungovat kurzy tance a taneční hodiny pro seniory. Budeme pokračovat také v divadelních kavárnách,“ doplnila Gregušová.

Akademie přinese povídání o symbolice květin

Senioři nepřijdou ani o svou oblíbenou Akademii třetího věku.

„Začínáme sedmnáctého září přednáškou o symbolice květin v mýtech, legendách a výtvarném umění od Renaty Fifkové z olomouckého muzea.

Připravena jsou také další témata z mnoha různých oborů,“ informoval produkční, programový a kulturně výchovný pracovník městského úřadu Ivan Čech.

Akademici se tak mohou těšit třeba na povídání o vesmíru v podání šéfa hvězdárny Jiřího Prudkého nebo přednášku o Boženě Němcové od Jitky Tláskalové, která vloni upoutala publikum povídáním o Josefu Mánesovi.

V peci se budou péci i figurky

Do akademického programu se však budou moci senioři i aktivně zapojit.

„Přichystali jsme několik literárních a výtvarných dílen. První bude v říjnu a naši studenti budou v tvůrčím způsobem zpracovávat své vzpomínky do literární podoby. Při dalších setkáních budeme společně tvořit papírové koláže nebo péci figurky z takzvaného prázdného těsta,“ pokračoval Čech.

Čeká nás kulturní zima?

Město letos podpořilo i projekt kulturních programů na zimu.

„Měla by to být obměna Prostějovského kulturního léta. Zatím je hotov první návrh akcí. Nebudou však určitě chybět aktivity pro všechny věkové skupiny, přijede opět i pouliční divadlo Kvelb,“ přiblížila Gregušová.