Na to, že se staví na parkovišti společnosti Tesco u dálničního sjezdu D46 Prostějov sever pobočka rychlého občerstvení ve žluto červených barvách, upozornili Deník čtenáři.

Informaci potvrdila i samotná společnost. V restauraci bude i obsluha u stolů.

"Můžeme potvrdit, že v Prostějově plánujeme otevřít již 114. restauraci McDonald’s v České republice. K otevření restaurace by mělo dojít v průběhu prvního kvartálu příštího roku. Restauraci bude provozovat zkušený franšízový partner působící v tomto regionu," sdělila Deníku Jitka Pajurková, tisková mluvčí McDonald's s tím, že pobočka zajistí rozvážku jídla nebo roznášku až ke stolům.

"Restaurace poskytne všechny moderní služby jako je např. McDelivery (rozvážku jídla) nebo McDrive, který bude vybavený nejnovějšími digitálními menuboardy. S otevřením vnitřních prostor se zákazníci mohou těšit i na roznášku jídla až ke stolům. Restaurace zaujme také moderním designem," doplňuje Pajurková.

Přesné datum otevření by mělo být v únoru příštího roku. Potvrzuje to nabídka pracovních míst, která se objevila na webových stránkách společnosti tento týden.

Konický starosta Michal Obrusník.
Starostou Konice bude nadále Michal Obrusník

"Už je to tady – v únoru otevíráme novou restauraci McDonald's v Prostějově!" tímto sloganem se prezentuje řetězec rychlého občerstvení na svém oficiálním webu.

Na Prostějovsku se bude jednat o vůbec první otevřenou pobočku McDonald's, předběhne i na jaře avizovaný fast food u Mořic.

Přímo v Prostějově funguje několik let konkurenční KFC. Jejich pobočka se nachází necelých pět set metrů od nově budovaného McDonald's.

"Do KFC chodím pravidelně, mají to tam dobré. McDonald's znám, není špatný, ale je dražší. Uvidíme, jak se uchytí, mají tam zase jinou nabídku," komentoval například čtyřiadvacetiletý Robert Bureš.

V Olomouckém kraji se mezinárodní řetězec s rychlým občerstvením rozrůstá. S v minulém roce vybudovanou pobočkou poblíž Litovle u D35, jsou další tři provozovny McDonald’s přímo v Olomouci.

Nejbližší provozovny McDonald's v regionu

Olomouc, Kafkova, Horní Lán

Olomouc, Galerie Šantovka

Olomouc Centrum, náměstí Národních hrdinů

Litovel-Unčovice, D35

Tvarožná, D1

Zlín, Centro Zlín

Zlín - Malenovice

Zlín, náměstí Míru