„Tohle má na starosti kolega, já jsem teď na dovolené. Příští týden bych měl vědět více," sdělil jednatel firmy Mital Miloš Trávníček k datu odstřelu před dvěma týdny. Právě společnost Mital má srovnání komína se zemí na starosti.

Tuto středu pak už bylo datum údajně jasné. Deník se ho však přesto nedozvěděl.

„Datum už známé je, vše je nahlášeno na báňském úřadu. Majitel ho ale nechce zveřejňovat," uvedl Miloš Trávníček. Jeho slova o nahlášení však zatím samotný báňský úřad nepotvrdil.

„Ve středu v ranní poště našeho sídla v Ostravě ještě nebyl ohlášený odstřel komína v bývalém areálu OP Prostějov. V pátek ráno budeme moudřejší," uvedl mluvčí báňského úřadu Bohuslav Machek.

O plánovaném odstřelu, respektive o přesném čase, kdy by k němu mělo dojít, však zatím neví ani další úřady.

„Do tohoto okamžiku jsme zatím termín odstřelu neobdrželi. Pokud něco přijde během dneška, dám vědět," uvedla ve středu dopoledne mluvčí magistrátu Jana Gáborová. Podobně se pak vyjádřil také ředitel městské policie Jan Nagy.

Trhací práce při demolici komína už povolil obvodní báňský úřad, řekl už koncem srpna mluvčí Státní báňské správy Bohuslav Machek. V létě 2014 padlo k zemi šest velkých výrobních hal zkrachovalého OP a sto osm metrů vysoký komín je poslední stojící dominantou areálu, který se mezitím změnil v průmyslovou zónu. Ta je v současné době nevyužitá, podle jednatele firmy Astria Group, která vpozemky vlastní, Ondřeje Batty, však probíhají jednání s možnými zájemci.