Lidé bydlící v Drozdovické ulici mají už čtrnáct dní před svými domy několikametrové díry v zemi a neskutečný nepořádek. „Je jen otázkou času, kdy do některé z nich spadne dítě a těžce se zraní,“ shodují se sousedé.

„Takhle to vypadá už více než tři týdny a nikdo s tím nic nedělá. Bahno, hlína, prach a špína. To ale není to nejhorší. Kolem našeho chodí děti do školy. Jako každé děti se pošťuchují a kočkují, až tam ale někdo z nich spadne, stane se neštěstí,“ upozornila majitelka jednoho z domů Anna Turzová, která na kraj obrovské díry pro větší bezpečnost nainstalovala barevné fáborky. „Už jsou pryč, někdy je shodí vítr, jindy lidé, nemůžu to neustále hlídat,“ řekla žena.

Díry nejsou podle hlavního stavbyvedoucího firmy Plynomont Olomouc Leoše Šimka doposud zaházené z důvodu použití náročných technologií. „Problémy nám dělaly staré sítě, některé dokonce nebyly zakreslené v plánu. Je mi jasné, že to obyvatele Drozdovic zlobí, ale budeme se to snažit co nejrychleji vyřešit. Počítám, že bychom do čtrnácti dnů mohli udělat přípojky. Důležitá je v tuto chvíli hlavně bezpečnost,“ vysvětlil šéf stavby.

Jihomoravská plynárenská v květnu zahájila druhou část rekonstrukce plynovodů. Rozvodovou síť bude opravovat až do června příštího roku.