„Podle územního plánu bude pro zájemce v naší obci k dispozici třináct stavebních parcel,“ informoval dřevnovický starosta Miroslav Hrubý. Dodal, že všechny parcely už teď mají své kupce. „Projekt teď připravujeme pro zisk stavebního povolení. Zasíťování pak přijde na zhruba tři miliony korun a my na něj chceme získat některý z dotačních titulů,“ podotkl.

Starosta se zmínil, že zastupitelé spolu s občany před nedávnem zvedli ruku pro severní variantu Modernizace železniční trati Brno-Přerov, konkrétně pro její první etapu Blažovice-Nezamyslice.

„Projektanti nám nabídli dvě možnosti řešení a to buď jižní či severní. Rozhodli jsme se pro tu druhou. Trať tak povede přibližně v místech té stávající, bude mít ale mírnější zatáčky, aby vlaky mohly jezdit vyšší rychlostí než jak tomu bylo dosud,“ sdělil starosta.

Od modernizace trati si obec slibuje kupříkladu nižší hlučnost, lepší ochranu zvěře a menší narušení krajinného rázu. Podle toho co o této akci starosta ví, by se nová trať mohla u nich začít budovat již v roce 2010.

Problémy s Romy

Avšak nejen otázky budování, ale i řešení problémů v soužití musí zastat jeho úřad. „Do Dřevnovic se před časem přistěhovala rodina vsetínských Romů. Zpočátku s nimi měli lidé ze sousedství celkem velké problémy,“ vyjádřil se starosta. Podle jeho slov se situace zklidnila až po letošním setkání všech, jež se ony rozpory týkali.

„Přijeli i zástupci Vsetína, diskuse se zúčastnila i bývalá krajská náměstkyně paní Jitka Chalánková,“ popsal Miroslav Hrubý s tím, že od té doby ubylo stížností na chování Romů. „Teď už se chovají ohleduplněji,“ ře­kl.

Starosta si v této souvislosti pochvaloval, že se podařilo přimět romské děti, aby chodily do školky. „Po vzoru Vsetína pomohlo, že se peníze na pobyt ve školce nyní jejich rodičům strhávají přímo ze sociálních dávek,“ poznamenal.