„Intenzivně jednáme s obcí Drahany a s Otinovsí. Představitelé Drahan s naším záměrem souhlasí. Teď čekáme na rozhodnutí obce Otinoves, která o naší nabídce už jednala a v nejbližší době by se měla rozhodnout, zda na ni přistoupí,“ řekla jednatelka firmy Iva Šťastná.

Podle drahanského starosty Milana Marka převažují klady větrné elektrárny nad zápory a proto se vedení obce dalšímu rozšíření nebrání. „I lidé, kteří byli původně proti, se s elektrárnou postupně sžili. Je to tím, že vidí, co všechno se z peněz z provozu elektrárny v obci může pořídit,“ řekl starosta.

Část obyvatel ale s rozšiřováním větrných elektráren v Drahanech nesouhlasí. „Nikdy se mi nápad s větrnou elektrárnou nelíbil. Je hlučná a my někdy nemůžeme v noci spát. Teď, když protesty lidí utichly, tu chtějí postavit další. Obec by měla vypsat referendum, aby věděla, kolik lidí s tím souhlasí a kolik ne,“ řekla jedna z místních starousedlic.

Do tajů chodu větrné elektrárny v Drahanech mohli místní obyvatelé i lidé z okolí nahlédnout v sobotu během dne otevřených dveří. Pracovníci provozovatelské firmy se jim snažili odpovědět na jejich dotazy. K dispozici byl lidem i starosta obce.