Už v pátek bude možné navštívit tréninky posádek, v sobotu však bude mezi devátou a devatenáctou hodinou na přehradě největší vřava. Bude zde probíhat hlavní závod na dvě stě metrů a jeden kilometr. Tradiční závod se tentokrát bude konat bez účasti menších lodí, které už soupeřily na Bernhardt Malém drakovi. Ale také bez zahraničních posádek.

"Máme třicet dva lodí, což je navýšení. Žádná však nedorazí ze zahraničí. Důvodem může být, že se zvyšuje množství závodů, které se nekonají jen v České republice," uvedl pořadatel akce Petr Zakopal.

Stavba národního olympijského centra v Prostějově
Národní olympijské centrum čeká na 110 milionů: stroje utichly, opozice ne

Jako už v minulých letech na této tradiční akci slibuje bohatý doprovodný program, včetně segwayů, atrakcí, biatlonového trenažéru či zorbingu. Ten však nebude k mání, pokud bude trápit organizátory počasí.

Co je naopak netrápí je obsazení hlavního závodu. Jak upozornil Zakopal, obsazení bude kvalitní.

"Místní Rebelky mají poslední dobou úžasnou formu, také W & H Fighters nebo Mubea jsou velmi dobří," poznamenal.

Dostane se však i na nejmladší. Už v minulých letech pomáhal závod finančně ale i trávením volného času dětem z dětských domovů. Letos tomu nebude jinak.

"Máme posádky z dětských domovů v Plumlově a v Prostějově. Ty budou doplněné o posádky malých závodníků, kteří si budou chtít zapádlovat na místě a získat tak odznak „Plumlovského draka“ a další pěkné odměny od našich partnerů," uzavřel Zakopal.

Závodníci si každopádně užijí i po konci hlavního programu, po sedmé hodině večer. Organizátoři totiž pro ně plánují párty. 

Koupací biotop. Ilustrační foto
Nové koupaliště je blíž: v Otaslavicích už připravují stavbu biotopu

Plumlovský drak 2017Zdroj: archiv pořadatelů