A jako tradičně, nebyla nouze jak o velké sportovní výkony, tak o zábavu. Právě kvůli ní sem pak mnozí účastníci přijeli přednostně.

"Nemáme pravidelné tréninky, jsme tu hlavně abychom se bavili a viděli mezi sebou," říká třeba Irena Hon z Vyškova.

Společně se svou kolegyní z týmu Marcelou Zaoralovou neopomněla pochválit organizátory.

"Je tu skvělá atmosféra, navíc organizátoři odvádějí perfektní práci," shodly se ženy.

Jejich posádka patřila do části závodu Fun, která byla určená pro hobby posádky. Tu složili i manželé Sokolovi z Prostějova. I když, měli namále.

"Lidi jsme sháněli na poslední chvíli, vzali jsme prakticky kohokoli, kdo se objevil na tréninku. A ten byl jediný, v pátečním dešti," sdělil Petr Sokol. Dále prozradil, že řada závodníků jela vůbec poprvé.

Největší geocachingová akce v Česku a jedna z největších v Evropě. Na šest tisíc účastníků, desítky aktivit a řada cachek v okolí.
Hledači kešek mají teď v Plumlově rájNaopak družstvo Dračí letka už má něco naježděno. I když také v oblasti Fun. Cíl tak byl pro závod jasný.

"Hlavní je užít si zábavu a nezranit sebe ani ostatní," prozradil jeden z členů posádky Jiří Boček. Ani jemu, ani ostatním účastníkům závodů, kterých bylo k tisícovce, příliš nepřálo počasí. Studený vítr a nevlídná mračna však kazila náladu jen výjimečně. Třeba krátce před a po startu. "Čekání je poměrně nepříjemné, hlavně v promočeném oblečení," poznamenal muž.

Organizátoři letos garantovali pro všechny zúčastněné tři dvou set metrové jízdy a pak také jednu kilometrovou. Zároveň však mohli garantovat také spoustu nedračí zábavy.

Třeba projížďky na koloběžkách, segwaích, biatlonový trenažer. Děti si pak mohly užít také celou řadu kolotočů.

Stranou zájmu organizátorů ale nezůstalo ani početné ženské osazenstvo. Účastnice tak mohly vyzkoušet trendy v líčení, předvedli se jim ale také finalisté posledních dvou ročníků soutěže Muži roku.

Ilustrační foto
Pejskaři si stěžují: Chybí loučky, magistrátu platíme za nic

Plno i přes špatné počasí

Se zájmem o závod, který byl tentokrát rozdělený na červnový Bernhardt Malý drak a víkendový velký závod mohl být hlavní organizátor a moderátor klání Petr Zakopal spokojený.

Řada lidí si musela tentokrát vzít deky, také teplejší oblečení. Přesto bylo na pláži U Vrbiček plno.

"Dorazilo všech přihlášených dvaatřicet posádek. Počasí nám sice radost nedělá, snad ale vydrží alespoň takovéto," sdělil Zakopal.

Zatímco však řada závodů, nejen dračích, občas přinášela překvapení, to v Plumlově alespoň zprvu ne.

"Favoriti jako Vrahovická sací jednotky či firemní týmy W & H Fighters a Mubea zatím plní svou roli. Jejich skvělé výsledky nejsou překvapením," pogratuloval na dálku Zakopal předtím, než se vrátil k moderování dne plného zábavy a sportu.